Dacia Unirea Brăila victorie cu Sportul Chiscani 6-1. Sâmbătă, meci amical cu Unirea Braniștea!

Miercuri, 26 ianuarie 2022, jucătorii de la Dacia Unirea Brăila au disputat amicalul împotriva celor de la Sportul Chiscani. Meciul de fotbal s-a disputat pe stadionul din localitatea Chiscani.
Jucătorii lui Laurențiu Ivan au reușit să câștige cu scorul de 6-1, marcatori fiind: Duțu 3 goluri, Robu, Vartolomei și Chiriac câte un gol.
Referitor la partida de miercuri, reprezentanții Dacia Unirea Brăila au relatat public: „Antrenorul nostru a trimis în prima repriză următoarea formulă: Al. Duță – Leu, P. Bogdan, Moroianu, Mocanu – Palade, Bogdan, Rareș Boroșu, V. Robu – Gruia, Duțu.
În repriza a doua, Dacia Unirea a evoluat în formula: Moisoiu – Lascu, Roșu, Munteanu, Bădilaș – Sava, Arnaud, Caplea, L. Chiriac – Vartolomei, Lemnaru. Au mai intrat Gheorghiu și Altamis.
Au revenit la echipă portarul Alexandru Duță și fundașul central Patrick Arnaud. De asemenea, au mai venit Bogdan Edmundo și Răzvan Mocanu de la Concordia Chiajna, Mario Palade de la FC Voluntari, Vartolomei și L. Chiriac, foști jucători la Sportul Chiscani, Boroșu și Lascu de la Stars.”
Următoarea partidă amicală, conform sursei citate anterior, va avea loc sâmbătă, 29 ianuarie 2022, de la ora 12:00, la Șendreni, împotriva echipei Unirea Braniștea.