Juventus Brăila, rezultate bune la Cupa Unirii la minifotbal desfășurată la Piatra Neamț

În perioada 21-23.01.2022, a avut loc Cupa Unirii la minifotbal, categoriile Old Boys – Open Piatra Neamț.
Acest eveniment sportiv, aflat la cea de-a II-a ediție, s-a desfășurat în municipiul Piatra Neamț și a fost organizat de Federația de minifotbal din România și Asociația de minifotbal Neamț.

„La această competiție a participat și Juventus Brăila, cu echipe la ambele secțiuni.
Reprezentantele campionatului nostru au obținut locul 3 la categoria Open și locul 4 la Old-Boys.
Golgheterul competiției de Old Boys, a fost desemnat Pârlițeanu Manuel. Felicitări jucătorilor și delegaților echipei Juventus Brăila, pentru rezultatele obținute!”
, au declarat public reprezentanții Asociației Clubul Sportiv de Minifotbal Brăila, după desfășurarea meciurilor de la Piatra Neamț.

Sursă foto: Fb. Campionatul de minifotbal Brăila