
Un selfie cu sticla de bere în fața sediului Jandarmeriei Brăila i-a dat de gol pe trei frați, care aveau asupra lor băuturi alcoolice și substanțe susceptibile a fi interzise.
Totul s-a petrecut astăzi, în jurul orei 15:00, când jandarmii aflați în serviciu i-au observat pe cei trei tineri care se fotografiau în timp ce consumau alcool. La vederea forțelor de ordine, una dintre persoane a încercat să fugă, dar a fost oprită de jandarmi și condusă la sediu.
“În urma verificărilor, asupra unuia dintre tineri a fost găsit un pliculeț ce conținea o substanță albă de tip cristal.
«Fotografia» celor trei frați, cu vârste cuprinse între 16 și 22 de ani, a fost sancționată contravențional cu amendă în valoare totală de 1.500 de lei”, a precizat sergentul major Andreea Iconaru, purtător de cuvânt al Inspectoratului de Jandarmi al Județului Brăila.
Verificările sunt continuate de instituțiile abilitate.
Sursă foto: IJJ Brăila